Tasinirken_dikkat_edilecek_Hususlar - Reform Nakliye Çayırova Evden Eve Nakliyat Reform Nakliyat
Hizmetlerimiz Yük Hesapla Kurumsal Sık Sorulan Sorular Galeri İletişim

Tasinirken dikkat edilecek Hususlar

 Taşınırken dikkat edilecek Hususlar    20.10.2021 08:30:38 tarihinde eklendi


  Taşınırken dikkat edilecek Hususlar

Günümüzde evden eve nakliyat firmaları ev taşıma işlemini kolaylıkla yerine getirmektedir. Eski sistemlerde olduğu gibi eşya toplama, eşya paketleme ve eşyaların araca yüklenmesi gibi sorunlar tamamen ortadan kaldırmış durumdadır. Fakat eşya sahibi olarak evden eve nakliyat işlemleri sırasında dikkat edilmesi gereken önemli hususlar mevcuttur. Bunların en başında doğru evden eve nakliyat firmasını bulmak konusu olmaktadır. Çünkü her evden eve nakliyat firması müşteri taleplerini karşılayacak boyutta eşya taşıma, eşya sigortalama, eşya paketleme ve eşya asansörü kullanımı hususlarını tam anlamı ile yerine getirmemektedir. İşin sahipleri olarak evden eve nakliyat firmaları ile karşılaşılabilecek en önemli olumsuzluklar;

Eşyaları tam kapasite taşıyabilecek araç tahsisinin yapılmaması
Eşyaların taşınma zamanında gerekli paketleme ve taşıma elemanlarının bulunamaması
Eşyaların yerde muayenesinin düzgün yapılması gerekli araç temininin uygun ölçülerde olmaması.
Anlaşılan firmanın başka bir firmaya işi paslayarak taşınma günü sıkıntılar ortaya çıkması
Eşya paketleme işlemlerinde kullanılan ambalaj malzemesi ve paketleme malzemeleri uygun ebatta ve uygun koruma özelliğine sahip olmaması.
Eşya sahipleri tarafından kolilenmiş paketlenmiş eşyaların taşıma elemanları tarafından uygun şekilde taşınmaması.
Mobilya montaj işlemlerinde kullanılan ustaların işinin ehli olmayıp ahşap mobilyalara zarar vermesi
elektrik ve elektronik malzemelerin De monte ve kurulumu işlemlerinde yeterli bilgiye sahip olmayan kişilerin montaj işlemlerinde kullanılması.
İlk muayenenin düzgün yapılmaması sonucunda nakliye taşıma fiyatının sonradan arttırılması.
Yol güzergahı bilmeyen nakliye firması ile anlaşılması sonucunda gemi geçişleri transit geçişler sorun edilerek ek ücretler talep edilmesi.
Nakliye sözleşmesinde belirtilen zaman aralığında taşıma işleminin gerçekleştirilmemesi.
Beyaz eşyaların paketlenmesi ve taşınma esnasında uygun taşıma ve paketleme elemanı kullanılmamasından dolayı sıkıntıların ortaya çıkması.
Bütün bu sayılan hususların gerçekleşmemesi ve her şeyin yolunda gitmesi için öncelikle iyi nakliye sayfalarında yer alan ve enakliyat üyesi olan evden eve nakliyat firmaları ile anlaşma sağlanması en uygun seçim olacaktır. Bunun yanında nakliyat firması hakkında gerekli yorumları en ince ayrıntısına kadar incelemek en az 5 evden eve nakliyat firmasından teklif almak ve yaptıkları işler hakkında bilgi almak en doğru karar olacaktır.
Ev Taşırken Eşya Sahiplerinin Hareket Tarzı Nasıl Olmalı?

Eşya sahipleri olarak evden eve nakliye sırasında eşyaların paketlenmesi konusunda bilinmesi gereken hususlardan en önemlisi eşyaların paketlendikten sonra sigortalama faaliyetine tabi tutulmasında sıkıntılar çıkabileceğidir. Çünkü eşyaların ilk muayenesi aşamasında ekspertiz hizmeti sunulurken eşyalar gözle görülmek istenmekte ve değerlerinin belirlenmesinde eşyaların etiketleri ve imal yolları kayıt altına alınmış olması gerekmektedir. Bu nedenle evden eve nakliyat sırasında dikkat edilmesi gereken hususlardan en önemlisi olan sadece özel eşyaların paketlenmesi ve sonrasında bırakılacak diğer eşyaların nakliyat firması tarafından paketleme işlemine tabi tutulmasıdır.
Anlaşma sağlanacak evden eve nakliyat firması ile kara yolları eşya taşıma sözleşmesi örneği incelenerek gerekli maddeler bu husus çerçevesinde hazırlanmalı ve karşılıklı imza altına alınmalıdır. Çoğu evden eve nakliyat firması araçlarda boş kalan yerlere yoldan başka eşya alarak ek iş yapmakta ve eşya sahiplerini mağdur duruma düşürmektedir. Böyle bir durumun gerçekleşmemesi için araç yüklendikten sonra kapaklar nakliye sözleşmesi hükümleri doğrultusunda mühürlemeli mühür numarası ve gerekli detaylar sözleşme hükümlerinde belirtilmelidir. Evden eve nakliyat firması ile anlaşırken yapılacak işlemler ilk anlaşma aşamasında detaylı bir şekilde görüşülmeli firmanın kabiliyeti gerekli plan ve program çerçevesinde değerlendirilmelidir. Eşya sahipleri olarak evden eve nakliyat firması hakkında bilgi almak için e-nakliyat müşteri hizmetleri aranarak detaylı bilgi alınmalıdır.
Ev Taşırken Taşıyıcı Firma Bilgileri Nereden Alınır?

Evden eve nakliyat firmaları eşya taşıma işlemlerinde genellikle eşya asansörü kullanmakta, fakat Yurt genelinde bazı il merkezlerinde eşya asansörü kullanımının henüz uygulanmadığı için eşya taşıma hamal hizmetleri kullanımına devam edilmektedir. Özellikle nakliye firması ile konuşurken bu detaylar gözden kaçırılmaması eşyaların taşıma mesafesi ayrıntılı bir şekilde evden eve nakliyat firmasına aktarılmalıdır. Eşya asansörü kullanılamayacak alanlarda eşyaların taşıma yöntemleri evden eve nakliyat firmasına doğru bilgi olarak arttırılmalı taşıma esnasında yaşanacak sorunlar önceden giderilmelidir. Eşyaların taşınma zamanı ve yeni yerleşim yerine ulaşım ağı hakkında detaylı bilgiler ayrıntılı bir şekilde evden eve nakliyat firması ile görüşülmeli nakliye sözleşmesine bu konuda gerekli maddeler işlenmelidir.
Evden eve nakliyat firmalarının sunmuş olduğu ücretsiz ekspertiz hizmeti ile eşya sigortalama işlemi muhakkak yapılmalıdır. Eşya sigortalama işlemi için sadece anlaşılmış olan firmaya bağımlı kalmadan danışmanlık hizmeti veren evden eve nakliyat firmaları hakkında http://www.ertannakliye.com  web sitesi aracılığı ile gerekli araştırmalar detaylı şekilde yapılmalıdır.Şehirlerarası Evden Eve Nakliyat Eşya Sigortalama fiyatları
Ev eşyalarının sürekli değişiyor olması ve teknolojik gelişmeye ayak uydurarak evlerde kullanılan ve yaşam alanlarımızda sürekli bizimle iç içe olan ürünlerin taşınması sırasında en uygun ev eşya sigortası işlemini firmamız yapmaktadır. İlk muayene aşamasında ücretsiz ekspertiz hizmeti sunarak en yüksek ortaya çıkabilecek risk faktörleri düşünülerek eşyalar en yüksek teminatlar üzerinden sigortalama işlemine tabi tutulmaktadır. Bu işlem yapılırken en güvenilir sigorta şirketlerinin günümüzde uygulamış olduğu Karayolları eşya sigortalama kapsamında teminat değerleri baz alınmaktadır.
Şehirlerarası Evden Eve Nakliyat Sözleşmesi Hükümleri
Evden eve nakliyat çalışmalarımızda eşya sigortalama faaliyetinin yanı sıra firma garantisi sunmak amacıyla karayolları eşya taşıma sözleşmesi yaparken ürünlerinizin en güvenli şekilde yeni yerleşim yerine ulaşması için gerekli olan tüm önerilerinizi nakliye sözleşmesi kapsamına almaktayız. Bunu hazırlarken öncelikle sizlerin taleplerini değerlendirilmekte bununla birlikte karayolları nakliye sözleşmesi örneği içerisinde yer alan maddeler tek tek incelenerek onaylanmaktadır. Bunların en başında araç plakaları, araç gidiş güzergahı, araçların mühürlenmesi, araç tescil bilgileri, şoför bilgileri, taşıma süresi, teslim alma ve teslim etme arasında geçecek süre içerisinde bilgilendirme aşamaları tek tek değerlendirmeye alınarak müşteri talepleri doğrultusunda maddeler halinde sıralanmaktadır.
Bütün çalışmalarımızda müşteri memnuniyetini hedeflemekte ve ev eşyası veya zati eşyaların her türlü nakliye işlemlerini sigortalı garantili bir şekilde taşıma işlemlerine tâbi tutmaktayız.

Evden eve nakliyat Çamaşır makinesi nasıl taşınır?

Evden eve nakliyat çalışmaları kapsamında en önemli paketleme taşıma ve kurulum aşamaları bakımından dikkat edilmesi gereken ürünlerden birisi olan çamaşır makinesi taşınmadan önce gerekli hazırlıkların yapılmış olması gerekir. Biz evden eve nakliyat firması olarak Öncelikle çamaşır makinesinin elektrik irtibatı sökülerek makinenin arkasındaki özel bölümü montesini yapmaktayız. Su giriş ve çıkış boruları musluklar kapatılarak yerinden sökülmektedir. Süzgeç kısımlarına biriken herhangi bir atık madde varsa onlar temizlenerek makinenin arka kısmında bulunan irtibat kısımları da sökülerek poşetlenmektedir. Makinanın alt kısmında bulunan su tahliye tapası açılarak makine içerisindeki su boşaltılmakta, gerekirse kurutma malzemesi kullanılarak makinesinde nem kalmayacak şekilde kurutma işlemine tabi tutulmaktadır.

Evden eve nakliye sırasında çamaşır makinesi nasıl taşınır? sorusuna yanıt olması açısından yukarıda uygulamış olduğumuz faaliyetlere ek olarak, çamaşır makinesinin içerisindeki kazan bölümü sabitleme vidaları sıkılarak sallantısı önlenmektedir. Makinenin orijinal ambalaj malzemeleri eğer mevcut ise aynı şekilde köpükler ile öncelikle desteklenmekte, sonrasında mukavva karton ile paketlemektedir. Eğer bunlar mevcut değilse havalı naylon ile sarılmakta, en son üzeri streç film ile kaplanarak nem ve rutubetten uzak tutulmaktadır.. Ayrıca köşelerine yerleştirilen tahta destekler ile tüm darbelerden korunmaktadır.

 

Taşınırken dikkat edilecek Hususlar başlıklı yazımız 211 kez okundu

Geri Dön.

 

 

 

 

Nakliye Tutarı Hesapla

Ücretsiz Keşif ve Fiyat Teklifi için tıklayınız
Tüm Nakliye İşlerinizde
40 Yıllık Tecrübeyle Hizmetinizdeyiz

Reform Nakliyat - Çayırova Kocaeli

40 yılı aşkın bir süredir İstanbul Kocaeli Çayırova başta olmak üzere tüm Türkiye'ye Evden eve eşya ve yük taşımacılığı yapmaktayız.

Hizmetlerimiz

Ev Taşıma / Evden eve nakliye, sigortalı eşya taşıma, asansörlü taşıma

Ofis - İşyeri Taşıma / Ofis taşıma, fabrika taşıma, depo taşıma, makine taşıma, paletli taşıma, forkliftli taşıma, kutulu taşıma

Değerli Eşya Taşıma / Piyano taşıma, antika eşya taşıma, tablo nakliye, cam eşya nakliye

Ham madde taşıma / İnşaat malzemeleri nakliyesi, kum nakliyesi, seramik nakliyesi, demir taşıma, yük boşaltma, damperli kamyon

Sıvı madde taşıma / Kimyasal taşıma, sıvı nakliyesi


Evden Eve Nakliyat


Asansörlü Eşya Taşıma


Kolili Yük Taşıma


Şehirler arası eşya taşıma


Forklift ile Yük Taşıma

Hakkımızda

Reform Nakliyat Mustafa Bey tarafından 1985 yılında kurulmuştur. 2015 yılına kadar Cemal Bey önderliğinde devam eden çalışmalarımız Cemal Bey tarafından günümüze kadar devam ettirilmiştir. Kurumsallığın yanı sıra esnaflık tecrübeleri de böylece babadan oğula geçmiş, lojistik konusunda adeta piyasanın belirleyici kurumlarından biri olmayı da başarmıştık. Gerek çalışanlarımız, gerekse yöneticilerimiz kendilerini sürekli geliştiren, taşıdığı her bir ürünü oldukça değerli gören, sorumluluk sahibi ve çözüm ortağı olma noktasında güvenilir bir firma olarak 40 seneyi aşkın bir süredir çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

Sürekli modernize edilen araç filosu, yük taşıma ve kaldırma aparatları, inovatif ekipmanlar ve insan gücü gerektiren koşullar için eğitimli personel ile çalışarak müşterilerimizin her zaman güvenini maksimum seviyede tutmayı başardık. Garantili sigortalı ev taşımacılığından, hassas yük (müzik aletleri, değerli tablolar, antika eşyalar, kırılabilir ürünler) taşımaya kadar, sanayi hammaddesi taşımacılığından, şehirler arası transferlere kadar, hatta mahalle arasında yapacağınız nakliyede lazım olan küçük kamyonet ihtiyaçlarınıza kadar tüm nakliye taşıma ihtiyaçlarınızda bizlere ulaşabilirsiniz.

Yük taşımanın azı-çoğu yoktur ilkesi ile tüm ihtiyaçlarınızda yanınızdayız.

Eşyalarınızı özenle paketliyor, evden eve sizi yormadan tüm eşyalarınızı kolileyerek, her odanın eşyasını taşındığınız evde yine aynı odaya bırakıyoruz. Mobilya sökümü, tekrar montajı, aynı şekilde avize demontaj ve montaj hizmetlerimizden ev taşımalarında ücretsiz faydalanabilirsiniz

Kocaeli şehir içi nakliye fiyatlarımız ile rakiplerimize fark atıyoruz. Ucuz nakliye ihtiyacınızda her an yanınızdayız.

Çayırova nakliye evden eve firmaları arasında sizde boğulduysanız hemen arayın.

İstanbul Kocaeli Çayırova güzergahlarında boş kamyon arayanlar için avantajlı fiyat tekliflerimiz vardır.

Ev taşıma Evden eve İşyeri taşıma Makine taşıma Ofis taşıma Piyano taşıma Antika eşya taşıma Cam eşya taşıma Değerli eşya taşıma Ham madde taşıma Kimyasal madde taşıma Paletli yük taşıma Kolili yük taşıma Paketli yük taşıma Sıvı madde taşıma İnşaat malzemeleri taşıma Yük taşıma Eşya Taşıma Yük Taşıma

 

 

Nasıl Çalışırız?

1- Reform Nakliyat ile iletişim kurun
2- Ücretsiz keşif hizmetimiz ile sizi ziyaret edelim, taşımayı planlayalım
3- Şeffaf bir şekilde taşıma programı ve ücretlendirmeyi bildirelim.
4- Sözleşme ile işimizi resmi - vergiye dahil- garantili hale getirelim
5- Söz verdiğimiz tarihte yükünüzü taşıyalım
6- Tam zamanında dilediğiniz adrese teslim edelim.

SONUÇ

Eşyalarınız zarar görmeden taşınır

Sıkça Sorulan Sorular

Asansörlü Ev taşıma hizmetiniz var mı?

Evet, eşyalarınızı götüreceğimiz adresin konumu, müsaitliği ölçüsünde hızlı ve güvenli yol olan asansörlü ev taşımayı özellikle tercih etmekteyiz.

Mobilyaları nasıl koruyorsunuz?

40 yıldan fazla yaptığımız gibi, eşyalarınızı sigorta kapsamında, sözleşme ile korumaya alıyoruz.

İş kazalarında benim sorumluluğum var mı?

Hayır, Yaptığımız sözleşme doğrultusunda çalışanlarımızın tamamı sigortalıdır. Ve kasıt dışında oluşabilecek iş - trafik kazalarında tüm yükümlülük firmamıza aittir.

Nasıl fiyatlandırıyorsunuz?

Ücretsiz ön keşif ile yerinde taşınacak eşya tespiti yapıyoruz. akabinde taşıyacak personel ve araç tayini yaparak yük yol ve zamana göre fiyat çıkartıyoruz

Size güvenebilir miyim?

Tabi ki evet. Sebepleri

  • 40 yılı aşkın bir süredir bu meslekteyiz

  • Sigortalı ve sözleşmeli resmi olarak çalışmaktayız. Merdiven altı bir kuruluş değiliz

  • Memnun müşterilerimiz en güçlü referanslarımızdır

  • Pahalı araçlar ve ekipmanlar kullanıyoruz. Ciddi yatırımlarımız varken, dost kazanmayı para kazanmaya tercih ederiz.

Fiyatlarınız nasıl?

Resmi olarak çalışma yapan firmalar kazançlarına ilaveten vergi, stopaj gibi giderlerden dolayı fiyatları daha yüksek tutacakmış gibi bir tutum göstersekde, doğrusunun fiyat politikasının  biraz daha vicdani bir durum olduğudur. Giderler bellidir, karmarjı da bellidir. Bizden fiyat almadan evinizi taşımayın.

Mobilyaları kim sökecek?

Evinizde kurulu olan dolaplar, portmantolar, yemek odası, yatak odası genç odası takımları ile avize, klima gibi eşyaların sökülmesi ve takılması gerekmektedir. Bu hizmetlerin bir çoğunu firmamız karşılamaktadır.

Başka bir sorum var

Galeri

 

MUTLULUĞU GÜVENLE TAŞIYORUZ

 

 

İletişim

Danışman
Cemal Bey


0532 204 26 09 

info@reformnakliye.com  

www.reformnakliye.com

 

 

 


 

       7106       

Bu sitenin tüm hakları @reformnakliye.com a aittir. İzinsiz kopyalanamaz.

0532 204 26 09

Türk Web Ajans